Stegna

Stegna to znana nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona mniej więcej w połowie odległości między Gdańskiem a Krynicą Morską. Jest to jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc Mierzei Wiślanej.

Czyste plaże, bezpieczne kąpieliska, miły dla stóp piasek, zdrowe, przepełnione jodem powietrze oraz lasy, lasy i lasy - to atuty fantastycznego klimatu Stegny. Na przepięknej piaszczystej plaży oprócz kąpieli morskich i słonecznych można skorzystać z wielu atrakcji takich jak: zjeżdżalnie wodne, trampoliny, place zabaw dla dzieci itp.

W samej Stegnie i okolicy - Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w 1683 r., w którym odbywają się koncerty organowe, Wiatrak typu "KOŹLAK" z 1718 r., Śluza w Gdańskiej Głowie wybudowana w 1895 r., domy podcieniowe w Żuławkach, - oraz wiele innych atrakcji turystycznych i zabytków dawnej architektury.

Nasz obiekt zlokalizowany jest na spokojnej i cichej uliczce w centralnej części Stegny na pograniczu nadmorskiego pasa nadleśnego. Nieopodal znajdują się sklepy, restauracje, dyskoteki oraz dworzec PKS.